Synth-Pop müziğinin haylaz ismi SOAKED; uzun zamandır merakla beklenen yeni albümünü ‘Aftermath’ adıyla ve Topkapı Müzik etiketiyle yayımlandi!
Synth-Pop müziğinin haylaz ismi SOAKED; uzun zamandır merakla beklenen yeni albümünü ‘Aftermath’ adıyla ve Topkapı Müzik etiketiyle yayımlandi.

Temelleri 2003 yılında ıstanbul'da atılan SOAKED, 2009'dan beri grup müziği üretiyor ve canlı performansları ile birçok sadık hayran edinmiş olan bir isim. Son senelerde Türkiye ’den çıkan ve yabancı müzik yapan yerli gruplar arasında en başarılı isimlerden biri olarak gösterilen SOAKED, akustik gitar ve piyanodan oluşan saf melodileri, elektronik & akustik enstrümanlarla synth-pop tabanlı bir müziği çeviriyor ve dinleyenine büyük bir zevkle sunan bir grup.SOAKED, Balamir Nazlıca (Besteler, sözler, vokal, klavyeler, artwork), Hatice Arıcı (Back-vokal, klavyeler) ve Emrah Akar (Gitar)’dan oluşuyor ve onları dinlerken melodiler sizi geçmişe götürecektir, ancak her zaman alışıla gelen Synth-Pop gruplarına benzemediklerini göreceksiniz.

Kusursuzca bestelenmiş ve üretilmiş ıngilizce sözlü parçalarında heyecan verici elektronik altyapılar güçlü vokallerle bütünleşiyor. Becerikli müzisyenlerin ürettikleri işler uluslararası grupların klasmanında, aslen ıstanbul’lu olduklarını kolayca unutulabiliyorlar. 2 yıla yurtdışında yayınlanan 1 EP, 2 Video klip, birçok festival, yurtiçi ve yurtdışı konserler ve yeni bir album sığdıran SOAKED'un hikayesi ve yolculuğu devam ediyor.


SOAKED’un en büyük farkı, sadece bir müzik grubu olmasından ziyade bir konsept olmasıdır. Farklı müzik tarzı, canlı performansı, tasarımları, resimleri ve kendi video prodüksiyonları ile 2012’de isminden de anlaşılacağı gibi önümüzdeki dönemde ‘Aftermath’ ile sırıl-sıklam olmaya hazır olun!!!

Toplam 14 parça ve 2 remix’den oluşan ‘AFTERMATH’ 21 Aralık 2011 tarihinde Topkapı Müzik etiketiyle tüm müzik marketleri ve dijital platformlarda satışa sunuldu.