Külüp dünyasının ve dans müziğinin klassikleşmiş öyle şarkıları vardır ki, parti insanları için vazgeçilmez parçalar olmuştur… Fakat bazen de bu hit parçaların sergilediği yüksek tempolar ve bir dans pistinde yaratığı enerjiden daha öteye bakmak gerekiyor. Her klassik dans parçasının arkasında bir ‘şarkı’ yatar… ve ‘UnClubbed’ bu ilham ve konsepten yolla çıkan mükemmel bir albüm olarak JOY FM 100.6 sponsorluğunda yayınlandı!

‘ JOY FM UnClubbed ’ konseptinin yaratıcıları Sacha Collisson ve John Fitz adında iki prodüktör… ve dans müzik dünyasının tanıdık hitlerini, kendi adaptasyonları ve orijinal tanıdık vokallist isimlerle bu projeyi hayata geçirmeyi başarmış ve bu albümde bu şarkıları daha once hiç duymadığımızı yepyeni bir uslüp ile sunuyor.

Lounge’dan akustik müziğe, vokal’’den chill-out’a sunulan unplugged tarz ile bu şarkıları seslendiren isimler arasında Rosie Gaines, Roachford, Sam Obernik, Katherine Ellis, Abigail Bailey, Rita Campbell, Sweet Female Attitude gibi birçok ünlü isim ve etkili ses sanatçısı albümde yer alıyor.

‘ JOY FM UnClubbed ’ da sevilen sanatçıların hit şarkılarını harika yeni adaptasyonları ile dinleyeceksiniz. Moloko’nun ‘Sing It Back’ı, Rui Da Silva’dan tanıdığımız ‘Touch Me’ , 90’lerin efsane grubu Dee Lite’ın ‘Groove Is In The Heart’, The Source ft Candi Staton’ın ‘You Got The Love’, Alison Limerick’ın ‘Where Love Lives’, ve özellikle Everything But The Girl ’ın unutulmaz şarkısı ‘Missing’ de ‘UnClubbed’ albümünde yerini alıyor.

‘JOY FM UnClubbed albümündeki her şarkı hemen farkediliyor ve albümün yaratığı sıcak his ve şarkılara özel yaklaşımı ile müzik koleksiyonlarının vazgeçilmez bir albümü olacak bir eser!