Faithless’in merakla beklenen son albümü ‘The Dance’ 25 Haziran 2010 tarihinde yayınlandı.
15 seneyi aşkın bir sürede tüm dünyada 10 milyon albüm satışı gerçekleştiren elektronik müzik akımının öncülerinden ıngiliz grup Faithless, yeni 2010 albümlerini ‘The Dance’ ismi ile yayınlanıyor! Faithless’in kendi plak şirketleri olan Nate’s Tunes üzerinden yayınlanan ‘The Dance’ grup için de yepyeni bir başlangıç olarak nitelendiriliyor.

‘The Dance’ ile Faithless’in efsane üyeleri Maxi Jazz, Sister Bliss ve Rollo şimdiye kadar yaptıkları müziğin çitasını iyice yükseltmeyi başarıyorlar. Maxi, The Dance ’ı ‘muhteşem dans parçaları ile dop-dolu bir albüm ve Cumartesi gecelerinin vazgeçilmez ve devamlı soundtrack albümü olacağını umuyoruz’ diye anlatıyor.

Albümden yayınlanan ilk single ‘Not Going Home’ çıktığı hafta hem Avrupa kulüplerinde hem de radyolardan çok sağlam destek gördü ve BBC Radio 1’da ünlü DJ Pete Tong’un Essential New Tune seçildi. ‘Not Going Home’ stadyum konseri atmosferini hissetiren ve 7 dakikalık bir sonik çağrı niteliğindeki soundu ile ‘The Dance’ a muhteşem bir açılış parçası olarak başlatıyor. Albümün ikinci şarkısı ‘Feel Me’ 1982 senesinden aynı isimli şarkısı ile synth-pop grubu Blancmange’ın vokali Neil Arthur ismine yer veriyor. ‘Crazy Bal’heads’ dışarı çıkılan bir gece sonrası chill ve reggae havasını aktarıyor. The Dance ’da yer alan diğer müthiş bir şarkı ise Dido’nun muhteşem sesini sergilediği ‘Feeling Good’. Yer alan diğer vokalistler arasında The Temper Trap grubunundan tanınan Dougy Mandagi, The King Blues’den Itch ve klassik müsik sanatçısı Mia Maestro bulunuyor.

Faithless her zaman yaptıkları başarılı müzik ve prodüksiyonları ile akımlarının en üst sıralarında yer aldı ve ‘The Dance’ ile bunu bir kez daha beceriyorlar. 17 Temmuz’da yeni albümün dünya turnesi kapsamında Istanbul Maçka KüçükÇiftlik Park’da Pozitif Organizasyonuyla konser verecek olan Faithless, şimdiden yaza çok sıcak giriyor! ‘The Dance’ ile dans etmeye hazırlanın!