Rock müzik tarihinin en önemli gruplarından biri olan Deep Purple senenin en önemli klasik rock DVDsini yayınlıyor! Deep Purple’ın MK IV (1973-1976) kadrosu oan ve David Coverdale, Glenn Hughes, Tommy Bolin, Ian Paice ve Jon Lord beşlisini içeren konser kayıtları ve materyallerden oluşan DVD + CD album her Rock severin büyük bir merakla elde etmek isteyeceği bir yapıt.

‘Phoenix Rising’ adı verilen üründe Japonya’nın Budokan Hall’de 15 Aralık 1975 yılında 16mm kamera ile çekilen ‘Rises Over Japan’ konserleri HD aktarım ile restore edilerek Deep Purple hayranlarına sunuluyor. Ayrıca yönetmenliğini Tony Klinger’in yaptığı, ilk defa gün ışığına çıkmış çok özel 30 dakikalık orijinal görüntüler de bu DVD’de yer alıyor. Son olarak ise 90 dakikalık ‘Getting Tighter’ belgeseli Deep Purple hikayesinin 1976 yılındaki dağılmasından hemen önceki periyodu ele alarak anlatıyor, Glenn Hughes ve kurucu üyeleri Jon Lord ile çok özel röportajlar, ve turne arşivden seçilen Tommy Bolin, David Coverdale ve Ian Paice röportajları da yer almakdadır.

Deep Purple hayranları ve Rock müzik efsanelerinin sıkı takipçileri bu arşivlik müzik ürünü kesinlikle kaçırmamalı! Bizden söylemesi.